خب اونایی که منو از نزدیک میشناسن یا حداقل یه آشنایی کوچیک با من دارن میتونن من از طرفدارای کتاب ، کتاب خوانی هستم،

همونطور که تویه توضیحات بلاگم نوشتن، نوشتن ، خواندن جزء ذوقیات منه، پس نتیجه میشه گرفت که کتاب هم جزء ذوقیات منه، هر چند به علت مشغله های این روزا سرعت خوندن کتابم رو این روزا کاهش یافته، اما همچنان اگه بتونم کتاب می خرم!

اما چند مبحث جالب رو میخوام امروز بهتون بگم :)

امیدوارم جالب باشه، به ادامه مطلب مراجعه کنید :)

خب من همیشه از ایده بازی و ایده ساختن خوشم میومده ، تو هم بحث کتاب هم یک وب سایت راه اندازی کردم که البته در حال حاضر بسته شده :( اسم این سایت بود کتاب خوبه که نوع کاربری این سایت به این شکل بود که قسمت جذاب کتابی که شما خوندی رو میفرستادی و این به عنوان معرفی کتاب منتشر می شد، که اطلاعات دیگر نظیر سال چاپ، ناشر، نویسنده، جلد کتاب و غیره هم الحاق می شد به اون پست معرفی کتاب. البته این وب بزودی باز میشه :) دوست دارم ازش استقبال کنید :)

خب من بازم تو همین مبحث کتاب و کتاب خوانی ایده دارم ! که البته تلاشم این خواهد بود که این ایده هارو از طریق این سایت اجرا کنم، از اینکه دارم اینارو باز گو میکنم هیچ ترسی ندارم که ایده دزدی بشه البته منظورم شما خواننده های عزیز و گرامی نیست ، این چیزیه که خیلی زیاد تو فضای وب ایران دیدم، البته این ایده هایی که میخوام بگم جنبه دنیای حقیقی داره.
قبلاً جاهای مختلف گفتم از اینکه همه چی الکترونیکی و مجازی بشه مثلا خواندن کتاب تویه کتاب خوان و تبلت اصلاً حس خوبی ندارم و ترجیح میدم همیشه نسخه چاپی و کاغذی رو بخرم ...!
اما خب زیاد حرف نزنم و برم سراغ این "کتاب بازی" که میگم!

کتاب بازی چیه ؟! خب مثل همیشه بازم با ذوقیاتم درگیره! و اینم میگم خودم این ایده رو آوردم تو ذهنم!
خب بزارین داستانی ایدمو تعریف کنم :
این ایده به این شکله چند نفر که دارای صلاحیت باشن (منظورم افراد خوب و کتاب خون) یه گروه تشکیل میدن حالا این گروه میتونه همیشه به یه سری افراد محدود نباشه و افراد تازه همیشه داشته باشه،
خب گروه تشکیل میشه و به دو شکل میتونن کتاب بازی کنن ! میشه بهش گفت میتینگ کتاب خوانی :)

اول :
افراد طبق توافق تعیین میکنن کتاب مورد نظر باید این تعداد حجم از نظر صفحه رو داشته باشه، سپس هر کدوم از افراد از کتاب های خودشون (کتاب خونه شخصی خودشون) کتابی رو از نظرشون جالبه و خوندن بر میدارن، افراد دور هم جمع میشن، ترجیحاً محیط آرومی باید باشه تعداد هم خیلی زیاد نباید باشن.
خب افراد تشکیل گروه های دو نفره میدن و کتاب رو تبادل میکنن و شروع میکنن به خوندن در این بازی افراد مشغله دیگه ای ندارن و فقط کتاب می خونن ...
البته بین تایم کتاب میتونن زمان استراحت داشته باشن و خوراکی های خوشمزه بخورن :)
خب کتاب خوانی که تموم شد افراد به همون صورت گروهی که بودن شروع میکنن به صحبت در مورد کتابی که خوندن، چون اون گروه دو نفره هر دو اون کتاب رو خوندن میتونن در مورد کتاب بحث جالب بکنن اما نه یک کتاب! بلکه دو کتاب ، کتاب نفر اول و کتاب نفر دوم ! بنظر من یک ایده بسیار خوب و جالبه :)
زمانی هم که لازم داره ، میتونه از صبح تا ظهر باشه یا بعد از ظهر تا شب خیلی عالی میشه چون شامله :
یک دیدار دوستانه، آشنا شدن با یک دوست تازه ، خوندنن یک کتاب ، بحث در مورد یک کتاب ، گفت و گو و ...
که خیلی هم عالیه :)

اما روش دوم :
این روش شاید کمی سخت باشه چون پیدا کردن چند نسخه از یک کتاب که هم متنش یکی باشه هم تمام مشخصاتش ، بطور کلی چند نسخه از یک چاپ کتاب ، سخته
این همون شکل قبلی هست اما تمام افراد یک کتاب رو میخونن و در آخر سر اون یک کتاب صحبت میکنن :)

این روشا خیلی خوبه و من دوست دارم حتما این جلسه رو بوجود بیارم ...


خب نظر شما ؟! کسی با این موافقه انجام بدیم ؟!