اولین نکته ای که شما خواننده عزیز باید هنگام خوندن این مطلب رعایت کنید اینه که شاید شما به اندازه من از این صفات برای این اتفاق استفاده نکنید ولی بهر حال این اتفاقیه که برای من افتاده و این صفات رو براش انتخاب کردم.

پس اگر حوصله دارید و دوست دارید به ادامه مطلب مراجعه کنید و این اتفاق رو بخونید.

حدود یک سال پیش، تابستان 1391 ، جمعی از وبلاگ نویس های بلاگفا، یه جشنواره معرفی کتاب برگزار کردن با عنوان « جشنواره کتابی به اختصار »، منم چون همیشه دنبال اینجوری جشنواره ها بودم، کتاب مورد علاقه خودمو معرفی کردم ! به عنوان اولین شرکت کننده !

خب همینطور شرکت کننده ها اضافه می شدند، و منم کتاب هاشونو بررسی میکردم، دیدگاه قرار میدادم، و ... .
تا اینکه با پستی برخورد کردم که کتابی که معرفی شده بود، توسط نویسندش معرفی شده بود. و البته عکس جلد کتاب هم قرار داده شده بود.
متن کتاب برای جالب بود البته اون موقع من جوون تر بودم ( :دی ) ولی بهرحال با دیدن جلد کتاب با همین تخصص کمم تو گرافیک یه سری نکات و ضعف ها در طراحی و مشکلات برای چاپ دیدم و به اطلاع نویسنده رسوندم، نویسنده هم تشکر کرد و گذشت.
تا اینکه حدود چند هفته بعد در وبسایت کتاب خوبه یک دیدگاه بسیار بلند دریافت کردم از نویسنده این کتاب ، نویسنده در ابتدا تشکر کرد و توضیح داد که نکاتی که در مورد کتاب برای ایشان گفتم رو به اطلاع ناشر رسونده بودند و ناشر هم در جواب گفته که هیچ مشکلی پیش نمیاد. اما هنگام چاپ جلد کتاب به نحوه خوبی چاپ نشده و وضع بسیار نا مناسبی داشته ، ناشر با توجه به اطلاع رسانی توسط نویسنده ، هزینه چاپ مجدد رو بر عهده میگیره و این باعث میشه که نویسنده دچار ضرر و پرداخت هزینه دوباره نشه.
اما فقط این نیست ...
من با درخواست خودم با همون دانش کمم در یک سال پیش در گرافیک و طراحی، برای این کتاب جلدی مناسب تری طراحی کردم.
که البته بیشتر بر روی تایپو گرافی کار کردم. و تصاویر رو از مخازن عمیق اینترنت پیدا کردم، تصاویر رو ویرایش حتی قسمت هایی رو اضافه کردم در تصویر (مثلا اضافه کردن یه شخصیت دیگر در تصویر) و خلاصه کار هایی بود که واقعاً برای انجامش وقت گذاشتم.
و بلاخره طرح برای نویسنده ارسال شد و مورد تایید نویسنده قرار گرفت.
حالا در هفته کتاب و کتاب خوانی این کتاب چاپ شد و قرار شد نویسنده این کتاب، یک نسخه با امضای نویسنده کتاب برای من بفرسته :)
منتظرم این کتاب هستم.
به محض رسیدن این کتاب تصاویر اون در این پست قرار میگیره و به معرفی بیشتر کتاب و نویسنده می پردازم.